Vishay WSL1206R1640JEA
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.25W, 0.16 Ohms, 5% Tol, Lead-free, Tape/reel
价格与库存
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet4 页7 年前
相关零件
TE Connectivity / AMP6-1622825-7
Res Thick Film 1206 0.15 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityRL73K2BR18JTD
Res Thick Film 1206 0.18 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R
TE ConnectivityRLP73N2AR15JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.15ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-8RSJR15V
Res Thick Film 1206 0.15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8RSJR18V
Res Thick Film 1206 0.18 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±250ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-14RSJR18U
Res Thick Film 1210 0.18 Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
RES 0.164 OHM 5% 1/4W 1206
WSL-1206 .164 5% EA e3