Vishay WSL1206R0860FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.086ohm, 0.1466V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Res Metal Strip 1206 86MilliOhm 1% 1/4W ±75ppm/°C Molded T/R
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.086 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.086 OHM 1% 1/4W 1206