Vishay WSL1206R0160FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.016ohm, 0.0632V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ8CWFR016V
Res Thick Film 1206 0.016 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.015ohm, 0.1225V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
KOA SpeerTLR2BD16L0F
SMD Metal Plate Current Sense Resistors 1/2watts 16mohms 1%
PanasonicERJ8CWFR015V
1W Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 15mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Metal Film 1206 0.015 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.016 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.016 OHM 1% 1/4W 1206
WSL-1206 .016 1% EA e3