Vishay WSL1206R0150JEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.015ohm, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8CWJR015V
Res Thick Film 1206 0.015 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8CWJR016V
Res Thick Film 1206 0.016 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8BWJR015V
Res Thick Film 1206 0.015 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73V2BR015JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.015 Ohm 5% 1/2W ±600ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 1206 0.015 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 350ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.015ohm, 0.0866V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.015 OHMS,5% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.015 OHM 5% 1/4W 1206
WSL-1206 .015 5% EA e3