Vishay WSL1206R0150FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.015ohm, 0.0612V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.015ohm, 0.1225V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8CWFR015V
1W Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 15mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Metal Film 1206 0.015 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Plate 1206 0.015 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 0.015ohm, 0.0866V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.015 OHMS,1% TOL, TIN-LEAD, TAPE/REEL
RES 0.015 OHM 1% 1/4W 1206
Current Sense Resistor, FULL REEL
WSL-1206 .015 1% R86