Vishay WSL1206R0100DEA
Res Metal Strip 1206 0.01 Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.09%
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 1206 0.01 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
TE ConnectivityTL2BR01F
Res Metal Foil 1206 0.01 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD T/R
Res Metal Strip 1206 0.01 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityTL2BR01F
Res Metal Strip 1206 0.009 Ohm 1% 1/4W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Yageo GroupPE1206DRF7W0R01L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 10mOhm 0.5% Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.01ohm, 0.05V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
WSL Series 1206 0.25 W 0.01 Ohm ±0.5% ±75 ppm/°C SMT Power Metal Strip® Resistor
WSL 1206 1206 Chip Resistor ±0.5% ±75ppm/C 10mOhms 0.25W 1/4W
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.01 OHMS,0.5% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL