Vishay WSL0805R2000DEA18
Res Metal Strip 0805 0.2 Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ6BSFR20V
Res Current Sense Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 1/3W 0ppm/°C to 250ppm/°C Molded T/R
PanasonicERJ-6DSFR20V
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive
TE Connectivity / AMP1-2176054-5
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±300ppm/C Molded SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R2L
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6DSJR20V
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-7W0R2L
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
WSL-HP 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±75ppm/C 200mOhms 0.25W 1/4W
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.2 OHM,0.5% TOL, PBFREE, TAPE/REEL, HIPWR
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.2ohm, 0.2236V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805