Vishay WSL0805R1820FTG18
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.25 W, 0.182 Ohm, 1% Tol, Tin-pb, Tape/reel, Hi Pwr
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页14 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 0805 200m Ohm 1% 1/4W ¦75ppm/¦C SMD Punched Paper T/R
Res Metal Strip 0805 0.2 Ohm 1% 1/8W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.2ohm, 0.2236V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6BSFR20V
Res Current Sense Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 1/3W 0ppm/°C to 250ppm/°C Molded T/R
PanasonicERJ-6BSFR18V
Res Thick Film 0805 0.18 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6DSFR20V
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.182ohm, 0.2133V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805