Vishay WSL0805R1800FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.18ohm, 0.15V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
供应链
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ6RSFR18V
Res Thick Film 0805 0.18 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R18L
Res Thick Film 0805 0.18 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6BSFR18V
Res Thick Film 0805 0.18 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJS6SFR18V
Res Thick Film 0805 0.18 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±150ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0.18 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP1-2176053-4
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.18ohm, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/8watt 0.18ohms 1%
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.17 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.18 OHM 1% 1/8W 0805