Vishay WSL0805R1430FEA18
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.25 W, 0.143 Ohm, 1% Tol, Pb-free, Tape/reel, Hipwr
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页10 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 0.143 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.143ohm, 0.2674V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6BSFR15V
Res Thick Film 0805 0.15 Ohm 1% 1/3W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJB3CFR15V
Res Thick Film 0805 0.15 Ohm 1% 0.5W 0ppm/°C to 200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BSFR13V
Res Thick Film 0805 0.13 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R15L
Res Thick Film 0805 0.15 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.143ohm, 0.1891V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805