Vishay WSL0805R1240FEA18
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.25 W, 0.124 Ohm, 1% Tol, Pb-free, Tape/reel, Hipwr
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页10 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ6BSFR12V
Res Thick Film 0805 0.12 Ohm 1% 1/3W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJB3CFR12V
Res Thick Film 0805 0.12 Ohm 1% 0.5W 0ppm/°C to 200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BSFR13V
Res Thick Film 0805 0.13 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R12L
125mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 120mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 0.12 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R13L
Res Thick Film 0805 0.13 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.124ohm, 0.1761V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Power Metal Strip® Resistors, High Power (2 x Standard WSL), Low Value (Down to 0.0005 Ohm), Surface Mount
WSL-0805-18 .124 1% EA e3
.124 OHM .25W 1% HIGH POWER