Vishay WSL0805R1000FTG18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.1ohm, 0.1581V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-L06KF10CV
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BWFR100V
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BSFR10V
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRL73H2BR10FTD
Res Current Sense Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
TE Connectivity2176053-8
0805 0.1 ohm, .25 W, 1 %, 300 ppm Surface Mount Low Ohmic Resistor, Thick Film
Yageo GroupRL0805FR-7W0R1L
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.11 OHM,1% TOL, TIN-PB, TAPE/REEL, HI PWR
RES 0.1 OHM 1% 1/4W 0805