Vishay WSL0805R0500FTG18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.05ohm, 0.1118V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 0805 0.05 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.05ohm, 0.1581V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-L06KF50MV
Res Thick Film 0805 0.05 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BWFR050V
Res Current Sense Thick Film 0805 0.05 Ohm 1% 1/2W 0ppm/°C to 200ppm/°C Molded T/R
Res Thick Film 0805 0.05 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
RCWE Series 0805 0.05 Ohm ±1 % 0.25 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
描述
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.05 OHM,1% TOL, TIN-PB, TAPE/REEL, HI PWR
RES 0.05 OHM 1% 1/4W 0805