Vishay WSL0805R0390FEA18
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.25 W, 0.039 Ohm, 1% Tol, Pb-free, Tape/reel, Hipwr
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8BWFR039V
Res Thick Film 1206 0.039 Ohm 1% 1W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ8CWFR039V
Res Thick Film 1206 0.039 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6BWFR039V
ERJ Series 0805 0.039 Ohm 0.5 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
TE Connectivity / AMP2-2176157-8
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.039 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
Res Thick Film 0805 0.039 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 0.039 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.039ohm, 0.0987V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0.039 OHM 1% 1/4W 0805