Vishay WSL0805R0250JTG18
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.25W, 0.025 Ohm, 5% Tol, Tin-lead, Tape/reel, Hi Pwr
Production
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet4 页7 年前
Datasheet4 页7 年前
供应链
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 0805 0.025 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6CWJR024V
Res Thick Film 0805 0.024 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6CWJR027V
Res Thick Film 0805 0.027 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6BWJR025V
Res Thick Film 0805 0.025 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PE FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 25mOhm 0.125W 1/8W
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.025ohm, 0.0791V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0.025 OHM 5% 1/4W 0805