Vishay WSL0805R0150FTG18
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.25 W, 0.015 Ohm, 1% Tol, Tin-pb, Tape/reel, Hi Pwr
Production
数据表和文档
供应链
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 0805 0.015 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6CWFR015V
Res Thick Film 0805 0.015 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.014ohm, 0.0837V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.016ohm, 0.0894V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6CWFR016V
Res Thick Film 0805 0.016 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6BWFR015V
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.5W 1/2W 15mOhm ±200ppm/C
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.015ohm, 0.0612V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0.015 OHM 1% 1/4W 0805