Vishay WSL0805R0120FEA18
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.25 W, 0.012 Ohm, 1% Tol, Pb-free, Tape/reel, Hipwr
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.012ohm, 0.0775V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6CWFR012V
Res Thick Film 0805 0.012 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.013ohm, 0.0806V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP1-2176155-6
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.012ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6CWFR013V
Res Thick Film 0805 0.013 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6CWFR011V
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.012ohm, 0.0548V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/8watt 0.012ohms 1%
RES 0.012 OHM 1% 1/4W 0805