Vishay WSL0603R0620FEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.2W, 0.062ohm, 0.1114V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
数据表和文档
供应链
Country of OriginIceland, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-06-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Res Metal Strip 0603 62MilliOhm 1% 1/10W ±75ppm/°C Molded T/R
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.2 W,0.062 OHMS,1% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL, HI PWR
RES 0.062 OHM 1% 1/5W 0603