Vishay WSL0603R0250FTG
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.025ohm, 0.05V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR WSL 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm 0.125W 1/8W 25mOhm ±75ppm/C
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.025ohm, 0.0559V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0603 0.025 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±1500ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-L14UF25MU
Res Thick Film 1210 0.025 Ohm 1% 0.33W ±300ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-3BWFR025V
Res Current Sense Thick Film 0603 0.025 Ohm 1% 1/3W 0ppm/°C to 250ppm/°C Molded T/R
PanasonicERJ-6BWFR025V
Res Thick Film 0805 0.025 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/°C to 200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
RES 0.025 OHM 1% 1/10W 0603
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.025 OHMS,1% TOL, TIN-LEAD, TAPE/REEL
WSL-0603 .025 1% RT1