Vishay WR404140A1200JFE00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 120ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
DistributorSKUMinPkg
AvnetWR404140A1200JFE0002500
8h
数据表和文档
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
WR Series Ø 10 x 3.9 mm 120 Ohm 2 W ±5 % ±200 ppm/K Metal Oxide Film Resistor
Res Metal Oxide 120 Ohm 5% 2W ±200ppm/°C Conformal Coated AXL Automotive T/R
WR4 120R 5% RE