Vishay WKO680MCPCD0KR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5S, 22% TC, 6.8e-05uF, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Newark
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2007-08-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2025-07-28
LTD Date2026-01-24
描述
Cap 68pF 440VAC/300VAC K1200 20% 8 X 5mm RDL 7.5mm Bulk
CAP CER 68PF 440VAC Y5S RADIAL
WKO X440Y300VAC 68PF ±20% Y5S BULK E3
Ceramic Disc Capacitor; Capacitance:68pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Series:WKO; Voltage Rating:0V; Capacitor Dielectric Type:Ceramic Disc; Lead Spacing:7.5mm; Termination Type:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:K1200 ;RoHS Compliant: Yes