Vishay WFCP0402R0470FE66
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.047ohm, 0.108V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.69%
Introduction Date2022-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
0402 0.047 Ohms 1% Metal Foil Current Sense Resistor, Very High Power
Res, 0R047, 1%, 0.25W, Metal Foil, 0402 Rohs Compliant: Yes |Vishay WFCP0402R0470FE66
RES 0.047 OHM .25 W 1% 0402 SMD