Vishay WFCP0402R0330FE66
Res Metal Foil 0402 0.033 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.82%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2022-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.033ohm, 0.091V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 0R033, 1%, 0.25W, Metal Foil, 0402 Rohs Compliant: Yes |Vishay WFCP0402R0330FE66
RES 0.033 OHM .25 W 1% 0402 SMD