Vishay WFCP0402R0220FE66
Res Metal Foil 0402 0.022 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
Restocked
Introduction Date2022-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.022ohm, 0.074V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 0R022, 1%, 0.25W, Metal Foil, 0402 Rohs Compliant: Yes |Vishay WFCP0402R0220FE66
RES 0.022 OHM .25 W 1% 0402 SMD
WFCP Series 0402 0.25 W 22 mOhm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Metal Foil Chip Resistor