Vishay WFCP0402R0150FE66
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.015ohm, 0.061V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
3 个月趋势:
+38.93%
Introduction Date2022-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Res, 0R015, 1%, 0.25W, Metal Foil, 0402 Rohs Compliant: Yes |Vishay WFCP0402R0150FE66
RES 0.015 OHM .25 W 1% 0402 SMD
WFCP Series 0402 0.25 W 15 mOhm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Metal Foil Chip Resistor