Vishay WFCP0402R0120FE66
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.012ohm, 0.055V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2022-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Res, 0R012, 1%, 0.25W, Metal Foil, 0402 Rohs Compliant: Yes |Vishay WFCP0402R0120FE66
RES 0.012 OHM .25 W 1% 0402 SMD
WFCP Series 0402 0.25 W 12 mOhm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Metal Foil Chip Resistor