Vishay VS-T110HF100
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 110A, 1000V V(RRM), Silicon
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet11 页7 年前
Datasheet11 页17 年前
Datasheet12 页10 年前
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.07%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MicrochipMSCD100-12
Diode 1.2KV 100A 3-Pin Case D1
MicrochipMSCD100-08
Diode 800V 100A 3-Pin Case D1
MicrochipMSKD120-16
Diode 1.6KV 120A 3-Pin Case D1
DIODE, RECTIFIER, VR 100V, IF 70A, PKG D-56,I2T 7100A2S, TJ +150C, CS 1250A, IR 100UA
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 400V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 85A, 1000V V(RRM), Silicon
描述
Rectifier Diode Switching 1KV 110A 2-Pin D-55
VS-T110HF10 Series 1000 V 110 A Surface Mount Power Rectifiers Diode - D-55
1KV 2.1KA 20mA 110A 41mm*27mm*25mm
DIODE, STANDARD, 110A, 1000V; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:1kV; Forward Current If(AV):110A; Forward Voltage VF Max:1.35V; Module Configuration:Single; Current Ifsm:2kA; Diode Case Style:D-55; Diode Type:Standard Recovery; Forward Surge Current Ifsm Max:2.1kA; Forward Voltage:1.35V; Junction Temperature Tj Max:150°C; No. of Phases:Single; Package / Case:T-Series