Vishay VS-ST230S04P0V
SCR THYRISTOR, 230A, 400V, TO-209AB; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm: 400
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet8 页8 年前
Datasheet8 页23 年前
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Introduction Date2014-04-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
描述
Silicon Controlled Rectifier, 360A I(T)RMS, 230mA I(T), 400V V(DRM), 400V V(RRM), 1 Element, TO-209AB
Thyristor PCT 400V 5.97KA 4-Pin TO-93
SCR PHASE CONT 400V 230A TO-93