Vishay VS-SD800C36L
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1180A, 3600V V(RRM), Silicon, DO-200AB
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet8 页8 年前
Datasheet8 页14 年前
Datasheet8 页14 年前
Datasheet8 页9 年前
Datasheet8 页11 年前
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-05-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-10-27
LTD Date2024-01-27
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1400A, 1200V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 100V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsSTTH120L06TV1
TURBO 2 ULTRAFAST HIGH VOLTAGE RECTIFIER | DIODE MODULE 600V 60A ISOTOP
STMicroelectronicsSTTH6006TV1
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 170A, 400V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsSTTH20002TV1
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 120A, 200V V(RRM), Silicon
描述
Diode Switching 3.6KV 1.18KA 2-Pin DO-200AB
DIODE GP 3.6KV 1180A DO200AB
1180A 3600V STD BPUK
Diodes - B-PUK
STANDARD DIODE, 1200A, 3.6KV, DO-200AB; Diode Type:Standard Recovery; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:3.6kV; Forward Current If(AV):1.18kA; Forward Voltage VF Max:1.66V; Operating Temperature Min:-40°C;RoHS Compliant: Yes