Vishay VS-85HFR120
STANDARD DIODE, 85A, 1.2KV DO-203AB; Diode Type: Standard Recovery; Diode Configu
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-76.33%
供应链
Country of OriginAustria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diode; 85A IF; 1000V; 0.35K/W; 1800 A @ 8.3 ms Ifms; 9mA IR; DO-203AB (DO-5)
VishayVS-85HF40
DIODE, RECTIFIER, STANDARD, VR 400V, IF 85A, PKG DO-203AB (DO-5),VF 1.2V, I2T 14500A
DIODE; 85A IF; 1200V; 0.35K/W; 1800 A @ 8.3 MS IFMS; 9MA IR; DO-203AB (DO-5)
描述
DIODE; 85 A; 1.2 V (MAX.); 1200 V; 0.35 K/W DC OPERATION; DO-5; -65 DEGC; 180
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 85A, 1200V V(RRM), Silicon, DO-203AB
DIODE, STANDARD, 85A, 1200V; Diode Type:Standard Recovery; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:1.2kV; Forward Current If(AV):85A; Forward Voltage VF Max:1.2V; Forward Surge Current Ifsm Max:1.7kA; Operating Temperature Range:-65°C to +180°C; Diode Case Style:DO-5; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Current Ifsm:1.7kA; Diode Polarity:Stud Anode; Junction Temperature Tj Max:180°C; Package / Case:DO-5; Termination Type:Screw; Thread Size:1/4"-28UNF