Vishay VS-70HFR20
DIODE, STANDARD, 70A, 200V; Diode Type: Standard Recovery; Diode Configuration: Si
数据表和文档
Farnell
Datasheet9 页8 年前
Newark
element14 APAC
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.32%
Introduction Date2011-03-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
VishayVS-70HF40
DIODE, RECTIFIER, STANDARD, VR 400V, IF 70A, PKG DO-203AB (DO-5),VF 1.35V, I2T 6450A
VishayVS-70HF20
VishayVS-70HF10
DIODE, RECTIFIER, STANDARD, VR 100V, IF 70A, PKG DO-203AB (DO-5),VF 1.35V, I2T 6450A
Diodes Inc.S3BB-13-F
Rectifier Diode Switching 100V 3A 2-Pin SMB T/R / DIODE GEN PURP 100V 3A SMB
Diodes Inc.S3MB-13-F
Rectifier Standard Recovery Gpp Smb 3.0A 1000V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
Diodes Inc.RS3M-13-F
RS3M Series 1000 V 3 A Surface Mount Fast Recovery Rectifier - DO-214AB
描述
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 200V V(RRM), Silicon, DO-203AB
DIODE GEN PURP 200V 70A DO203AB / Diode Standard, Reverse Polarity 200 V 70A Chassis, Stud Mount DO-203AB (DO-5)
Rectifier Diode Switching 200V 70A 2-Pin DO-5
DIODE GEN PURP 200V 70A DO203AB
DIODE STD REV 200V 70A DO203AB
DIODE, STANDARD, 70A, 200V; Diode Type:Standard Recovery; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:200V; Forward Current If(AV):70A; Forward Voltage VF Max:1.35V; Forward Surge Current Ifsm Max:1.2kA; Operating Temperature Range:-65°C to +180°C; Diode Case Style:DO-5; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Current Ifsm:1.25kA; Diode Polarity:Stud Anode; Junction Temperature Tj Max:180°C; Package / Case:DO-5; Termination Type:Screw; Thread Size:1/4"-28UNF