Vishay VS-70HF160
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 1600V V(RRM), Silicon, DO-203AB
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页8 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+90.29%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2011-03-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
DIODE; 70A IF; 1200V; 0.45K/W; 1250 A @ 8.3 MS IFMS; 9MA IR; DO-203AB (DO-5)
STANDARD DIODE, 70A, 400V, DO-203AB; Diode Type:Standard Recovery; Diode Configu
DIODE, RECTIFIER, STANDARD, VR 1200V, IF 70A, PKG DO-203AB (DO-5),CONFIG COMMON ANODE
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 1200V V(RRM), Silicon, DO-203AB
描述
Rectifier Diode Switching 1.6KV 70A 2-Pin DO-5
DIODE, STANDARD, 70A, 1600V; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 1.6kV; Forward Current If(AV): 70A; Forward Voltage VF Max: 1.35V; Diode Module Configuration: -; Product Range: VS-70 Series; Current Ifsm: 1.05kA; Diode Case
DIODE STANDARD 1600V 70A DO203AB
DIODE GEN PURP 1.6KV 70A DO203AB
DO-203AB Bridge Rectifiers ROHS
Vishay , 70A, 1600V, , DO-5, 2
Standard Diode, 70A, 1.6Kv Do-203Ab; Tensión Inversa Repetitiva Vrrm, Máx.:1.6Kv; Corriente Directa If(Av):70A; Tensión Directa Vf Máx.:1.35V; Configuración Módulo De Diodo:-; Tipo De Empaquetado:Individual; Corriente Directa If:70A |Vishay VS-70HF160