Vishay VS-40TPS16-M3
SCR 1600V 55A(RMS) 500A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
Datasheet7 页9 年前
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-34.71%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay VS-40TPS16-M3 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Silicon Controlled Rectifier, 55A I(T)RMS, 35000mA I(T), 1600V V(DRM), 1600V V(RRM), 1 Element, TO-247AC
Thyristor, 1.6 kV, 150 mA, 35 A, 55 A, TO-247AC, 3 Pins
150mA 55A One-way thyristor TO-247AC-3 TRIACs ROHS
Vishay , 35A, , TO-247AC, Vrrm=1600V
SCR THYRISTOR, 55A, 1.6KV, TO-247AC; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm: 1.6kV; Gate Trigger Current Max, Igt: 150mA; Current It av: 35A; On State RMS Current IT(rms): 55A; Thyristor Case Style: TO-247AC; No. of Pins: 3Pi