Vishay VS-40EPS12-M3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 1200V V(RRM), Silicon
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页3 年前
Upverter
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.85%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay VS-40EPS12-M3 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginAustria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2012-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 50A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AB
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 50A, 600V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 50A, 600V V(RRM), Silicon Nitride, TO-247AB
MicrochipAPT30S20BG
Diode Schottky 200V 45A 2-Pin(2+Tab) TO-247 Tube
Rectifier Diode Switching 800V 40A 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified T/R
Rectifier Diode, Single, 300 V, 30 A, 1.25 V, 55 ns, 300 A
描述
Rectifier, Single, 1.2Kv, 40A, To-247Ac Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-40EPS12-M3
VS-40EPS series 1200 V 40 A Through Hole Input Rectifier Diode - TO-247 2L
Diode Switching 1.2KV 40A 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified T/R
40A Single 100Ã×A@1.2kV 1.2kV 1.1V@40A TO-247AC-2L Diodes - General Purpose ROHS
Rectifiers; VISHAY; VS-40EPS12-M3; Through Hole; 40 A; 1.2 kV; 40 A
DIODE STANDARD 1200V 40A TO247AC
DIODE GEN PURP 1.2KV 40A TO247AC
Vishay , 40A, 1200V, , TO-247AC, 2