Vishay VS-3C16CP07L-M3
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 8A, 650V V(RRM), Silicon Carbide, TO-247AD
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Diode: Schottky rectifying; 650V; 2x8A; -55+175 st.C; THT; SiC; TO-247AD 3L
VS-3C16 Series 650 V 16 A Silicon Carbide Merged PIN Schottky Diode - TO-247AD
Diode Schottky SiC 650V 8A 3-Pin(3+Tab) TO-247AD Tube
Silicon Carbide diode - TO-247
SCHOTTKY DIODE 650V 16A TO-220AC
DIODE ARR SIC SCHOT 650V TO247AD
0¦Ìs 8A TO-247AD 5.31mm*41.02mm
SIC SCHOTTKY DIODE, 650V, 8A, TO-247AD; Product Range:-; Diode Configuration:Dual Common Cathode; Repetitive Peak Reverse Voltage:650V; Average Forward Current:8A; Total Capacitive Charge:22nC; Diode Case Style:TO-247AD RoHS Compliant: Yes