Vishay VS-30WQ10FNPBF
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3.5A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页8 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay VS-30WQ10FNPBF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2010-11-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
STMicroelectronicsSTPS8L30B-TR
Schottky diode Configuration: Single Housing type: TO-247AC Peak conducting-state current: 75 A
STMicroelectronicsSTPS8L30B
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 8A, 30V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 100V V(RRM), Silicon
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK / Rectifier Diode Schottky 100V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
STMicroelectronicsSTPS15L45CB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 45V V(RRM), Silicon, TO-252AA
描述
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, SWITCHING, VR 100V, IF 3.5A, PKG D-PAK, VF 0.63V, CJ 92PF
SCHOTTKY RECTIFIER, 3.5A, 100V DPAK; Dio; Diode Type:Schottky; Configuration:Single; Repetitive Reverse
SCHOTTKY RECTIFIER, 3.5A, 100V DPAK; Diode Type:Schottky; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:100V; Forward Current If(AV):3.5A; Forward Voltage VF Max:810mV; Forward Surge Current Ifsm Max:440A ;RoHS Compliant: Yes