Vishay VS-30WQ04FNPBF.
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3.5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页10 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2010-11-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-03-13
LTD Date2017-09-11
相关零件
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 3.5A, 30V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 3.5A, 60V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 3.5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252
STMicroelectronicsSTPS15L45CB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 45V V(RRM), Silicon, TO-252AA
STMicroelectronicsSTPS15H100CB-TR
STPS15H100CB-TR, DUAL SMT SCHOTTKY DIODE, COMMON CATHODE, 100V 7.5A, 3-PIN DPAK
描述
Diode Schottky 40V 3.5A 3-Pin(2+Tab) DPAK Tube
Schottky Rectifier, 3.5A, 40V, Dpak; Repetitive Peak Reverse Voltage:40V; Average Forward Current:3.5A; Diode Configuration:Single; Diode Case Style:To-252 (Dpak); No. Of Pins:3Pins; Forward Voltage Max:530Mv; Product Range:- Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-30WQ04FNPBF
DIODE, SCHOTTKY, 3.5A, 40V; Diode Type:Schottky; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:40V; Forward Current If(AV):3.5A; Forward Voltage VF Max:530mV; Forward Surge Current Ifsm Max:500A; Operating Temperature Range:-40°C to +150°C; Diode Case Style:TO-252; No. of Pins:3; Alternate Case Style:TO-252; Case Temperature Tc:105°C; Current If @ Vf:3A; Current Ifsm:500A; Current Ir Max:2A; Junction Temperature Tj Max:150°C; Package / Case:D-PAK; Termination Type:SMD