Vishay VS-300U40A
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 300A, 400V V(RRM), Silicon, DO-205AB
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页8 年前
Datasheet7 页13 年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-92.31%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2017-05-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-10-20
LTD Date2024-04-22
相关零件
DIODE, RECTIFIER, STANDARD, VR 400V, IF 300A, PKG DO-205AB (DO-9),CONFIG COMMON ANODE
Vishay300UR60A
DIODE; 300 A; 1.40 V (MAX.); 600 V; 0.18 K/W DC OPERATION; DO-9; -65 DEGC; 200
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 320A, 1200V V(RRM), Silicon, DO-205AB
MicrochipJAN1N1188
400V 40A Std Rectifier Stud-Mount Do-5 Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology JAN1N1188
Microchip1N3881R
Ufr, frr Do-4 Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology 1N3881R
Microchip1N3903
Do5 20 Amp Fast Recovery Rectifier / Boxed Rohs Compliant: Yes
描述
THREAD MOUNT SWITCHING DIODE, STUD CATHODE, 400V 300A, 2-PIN DO-9
Rectifier diode, 300U40A 300A 400V
DIODE GEN PURP 400V 300A DO205AB
Diode, DO-9, 400V, 300A, Fwd, Std
DIODE MODULE, 400V, 300A, 1.4V; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 400V; Forward Current If(AV): 300A; Forward Voltage VF Max: 1.4V; Diode Module Configuration: Single; Product Range: 300U Series
DO-205AB Bridge Rectifiers ROHS
Vishay , 300A, 400V, , DO-9, 2
Standard Diode, 300A, 400V Do-205Ab; Tensión Inversa Repetitiva Vrrm, Máx.:400V; Corriente Directa If(Av):300A; Tensión Directa Vf Máx.:1.4V; Configuración Módulo De Diodo:-; Tipo De Empaquetado:Individual; Corriente Directa If:300A |Vishay VS-300U40A