Vishay VS-16TTS12-M3
VS-16TTS Series 1200 V 16 A Through Hole Phase Control SCR - TO-220AB
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
Farnell
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-43.29%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
SCR 1200V 16A(RMS) 200A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
60mA 10A 16A 170A 1.2KV 2V TO-220-3 10.54mm*4.57mm*8.76mm
Silicon Controlled Rectifier, 16A I(T)RMS, 10mA I(T), 1200V V(DRM), 1200V V(RRM), 1 Element, TO-220AB
THYRISTOR, 1.2KV, 16A, TO-220AB;
THYRISTOR, 1.2KV, 16A, TO220AB-3; Peak Repetitive Off State Voltage:1.2kV; Gate Trigger Current Max:60mA; Average On State Current:10A; On State RMS Current:16A; Thyristor Case Style:TO-220AB; No. of Pins:3Pins RoHS Compliant: Yes