Vishay VS-12EWH06FN-M3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 600V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+29.95%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2011-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 15A, 600V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 6A, 600V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 8A, 600V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Diodes Inc.DSR6U600D1-13
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 6A, 600V V(RRM), Silicon, TO-252
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 4A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-252
描述
VISHAY VS-12EWH06FN-M3 Fast / Ultrafast Power Diode, Single, 600 V, 12 A, 2.5 V, 22 ns, 110 A
Diode Switching 600V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK Tube
VS-12EWH06FN-M3, SMT SOFT RECOVERY DIODE, 600V 12A, 22NS, 3-PIN DPAK
Hyper-Fast Recovery Rectifier 12A 3-Pin TO-252AA Tube
Avnet Japan
Hyperfast Rectifier, 12 A FRED Pt TO-252AA
110A 1.73V@12A 12A 600V TO-252 Bridge Rectifiers ROHS
600V 110A 22ns 10¦ÌA 12A TO-252 6.73mm*6.22mm*2.39mm
DIODE STANDARD 600V 12A TO252AA
FREDS - D-PAK12A,600V,LOW QRR,
DIODE, RECTIFIER, 12A, 600V, DPAK; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:600V; Forward Current If(AV):12A; Forward Voltage VF Max:2.5V; Reverse Recovery Time trr Max:22ns; Forward Surge Current Ifsm Max:110A; Operating Temperature Min:-65°C; Operating Temperature Max:175°C; Diode Case Style:TO-252AA; No. of Pins:3; MSL:MSL 1 - Unlimited; Operating Temperature Range:-65°C to +175°C