Vishay VS-12CWQ06FNPBF
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 6A, 60V V(RRM), Silicon
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页10 年前
Datasheet8 页20 年前
Datasheet7 页12 年前
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2010-11-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5.5A, 60V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 6A, 600V V(RRM), Silicon, TO-252
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 6A, 600V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Diodes Inc.SBR660CTL-13
Diode Super Barrier Rectifier 60V 6A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 10A, 45V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Diodes Inc.SBR10100CTL-13
Diode Super Barrier Rectifier 100V 10A Automotive 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
描述
Diode Schottky 60V 12A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube
VISHAY FORMERLY I.R. VS-12CWQ06FNPBF DIODE, SCHOTTKY, 2X6A, 60V
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 6A DPAK
SCHOTTKY RECTIFIER, CMN CTHD, 12A, D-PAK
Vishay , 12A, 60V, , DPAK (TO-252), 3
DIODE, SCHOTTKY, 2X6A, 60V; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 60V; Forward Current If(AV): 6A; Diode Configuration: Dual Common Cathode; Diode Case Style: TO-252; No. of Pins: 3Pins; Forward Voltage VF Max: 470mV; Forward S