Vishay TZMB18-GS08
TZM Series 18 V 0.1 uA 500 mW Small Signal Zener Diode - MiniMELF - SOD-80
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet7 页7 年前
IHS
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+124%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay TZMB18-GS08 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
BZT52 Series 18V 410mW Zener Diode ±2% Automotive SMD - SOD-123
Zener Diode, 18V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
Diode Zener Single 18V 2% 500mW Automotive 2-Pin Quadro MELF SOD-80 T/R
描述
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 18V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
ZENER DIODE, 500mW, 18V, SOD-80; Zener V; ZENER DIODE, 500mW, 18V, SOD-80; Zener Voltage Vz Typ: 18V; Power Dissipation Pd: 500mW; Diode Case Style: SOD-80; No. of; Available until stocks are exhausted Alternative available
Diode; Zener Voltage Typ, Vz:18V; Power Dissipation, Pd:500mW; No. of Pins:2; Leaded Process Compatible:Yes; Package/Case:SOD-80C; Peak Reflow Compatible (260 C):Yes; Diode Type:Zener; Mounting Type:Surface Mount ;RoHS Compliant: Yes