Vishay TSM4YL102KR05
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.25W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 5.1 X 5.3mm) Gull Wing SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页9 年前
TME
Farnell
element14 APAC
3 个月趋势:
+23.71%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 15.8V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s), 2720
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1918
Cermet Not Linear VERTICAL Trimmer Potentiometer ±10% 250mW 85C 1kOhm
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
描述
Trimmer, 0.25W, 1000ohm, 15.8V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1914
TRIMMER, LINEAR, 1KOHM, 13TURN, SMD
TRIMMER 1K OHM 0.25W J LEAD TOP
1K¦¸ ¡À10% 250mW ¡À100ppm/¡æ 200V(DC) 5.3mm
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
TRIMMER, SMD, 13 TURN 1K0; Track Resistance:1kohm; No. of Turns:13; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation +:1%; End Resistance:1ohm; External Depth:3.5mm; External Length / Height:5.3mm; External Width:4.8mm; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +155°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:600V; Resistance:1kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Resistor Mounting:SMD; Series:TSM4; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:200V; Voltage Rating VDC:200V