Vishay TS63Y501KT20
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 11.2V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s), 2720
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页7 年前
Newark
Future Electronics
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.81%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2012-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 1/4W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 5.1 X 5.3mm) Gull Wing SMD T/R
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 500 Ω, 0.25 W, SMD, on top, 3269W-1-501LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1918
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.25W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 5.1 X 5.3mm) Gull Wing SMD Bulk
TRIMMER, SMD, 11 TURN 500R; Track Resistance:500ohm; No. of Turns:11; Resistance
描述
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.25W 14(Elec)/15(Mech)Turn 1.8mm (6.85 X 6.7 X 8mm) Gull Wing SMD Tube
TRIMMER POT 500R 15TURN SMD; Track Resistance:500ohm; No. of Turns:13Turns
TRIMMER, SMD, 13 TURN 500R; Track Resistance:500ohm; No. of Turns:13; Resistance Tolerance:± 10%; Series:TS63Y; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation +:2%; End Resistance:1ohm; External Depth:6.85mm; External Length / Height:6.85mm; External Width:5mm; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:1000V; Resistance:500ohm; Resistor Case Style:SMD; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:250V; Voltage Rating VDC:250V