Vishay TS63Y104KT20
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 158V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s), 2720
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页7 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.31%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2012-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
TT Electronics84XR100KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2525
描述
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 14(Elec)/15(Mech)Turn 1.8mm (6.85 X 6.7 X 8mm) Gull Wing SMD Tube
SMD Multiturn Cermet Trimmer Y 100K
100K¦¸ ¡À10% 250mW ¡À100ppm/¡æ 250V 8mm*5mm*5.0038mm
SMD Trimmers/Potentiometers 1/4 SQ 100K
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
100K 10% 1/4SQU SMT MULTITURN"
TRIMMER, SMD, 13 TURN 100K; Track Resistance:100kohm; No. of Turns:13; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation;RoHS Compliant: Yes
TRIMMER, SMD, 13 TURN 100K; Track Resistance:100kohm; No. of Turns:13; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation +:2%; End Resistance:1ohm; External Depth:6.85mm; External Length / Height:6.85mm; External Width:5mm; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:1000V; Resistance:100kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Resistor Mounting:SMD; Series:TS63Y; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:250V; Voltage Rating V DC:250V