Vishay TS53YJ105MR10
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 20% 0.04W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.01%
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.04W, 1e+06ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
Cermet Not TRIMMER VERTICAL Trimmer Potentiometer ±20% 255deg 100mW 70C
Trimmer - Smd 4Mm Sq St Cermet /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. 3314Z-1-105E
Trimmer, Cermet, 0.125W, 1e+06ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1514
PanasonicEVM1DSX30B16
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 25% 1/5W 1Turn (3.8 X 4.5 X 1.4mm) Foot Print SMD Carrier T/R
PanasonicEVM1ESX30B16
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 25% 1/5W 1Turn (3.8 X 4.2 X 1.4mm) Foot Print SMD Carrier T/R
描述
TRIMMER, SMD 1M TRIMMER, SMD 1M; RESISTORS ELEMENT TYPE:VARIABLE ROTARY CERMET; RESISTANCE, TRACK:1MR; SERIES:TS53; POWER RATING:0.25W; CASE STYLE:SMD; TEMP, OP. MAX:155(DEGREE C); TEMP, OP. MIN:-55(DEGREE C); TEMP. COEFF, ;ROHS COMPLIANT: YES
TRIMMER, SMD, 1M; Track Resistance:1Mohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation +:1%; End Resistance:1000ohm; External Depth:5mm; External Length / Height:2.7mm; External Width:5mm; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:1000V; Reel Quantity:500; Resistance:1Mohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Resistor Mounting:SMD; Rotation Mechanical Angle:270°; Series:TS53; Tape Width:12mm; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:200V; Voltage Rating VAC:200V; Voltage Rating VDC:200V