Vishay TNPW1206120RBEEA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 120ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页2 年前
Datasheet10 页14 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.26%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2000-10-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
PanasonicERA8AEB121V
Res Thin Film 1206 120 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT1206BRD07120RL
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 120Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-8AEB1240V
Res Thin Film 1206 124 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-8AEB131V
Res Thin Film 1206 130 Ohm 0.1% 0.25W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT1206BRD07124RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 124ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 130Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
TNPW Series 1206 0.4 W 120 Ohm ±0.1 % ±25 ppm/K Thin Film Flat Chip Resistor
TNPW e3 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 120Ohms 0.25W 1/4W
120¦¸ ¡À0.1% 400mW ¡À25ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*650¦Ìm
电阻, 120R, AEC-Q200, 0.4W, 1206;