Vishay TNPW0805270RBEEA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 270ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页2 年前
Datasheet10 页14 年前
New Yorker Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-32.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
PanasonicERA6AEB271V
Res Thin Film 0805 270 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP5-1614884-0
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 270 Ohm, 100 Mw, - 0.1%, 200 V
TE Connectivity / AMP2-2176217-5
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 270ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD07270RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 270Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-6YEB271V
Res Metal Film 0805 270 Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB2490V
Res Thin Film 0805 249 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
TNPW Series 0805 0.2 W 270 Ohm ±0.1 % ±25 ppm/K Thin Film Flat Chip Resistor
Res Thin Film 0805 270 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive Medical T/R
Thin Film Chip Resistor; Resistance:270ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:0.1W; Voltage Rating:75V; Series:TNPW; Temperature Coefficient:± 25 ppm/°K; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0805 ;RoHS Compliant: Yes