Vishay TNPW080518K2BEEN
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 18200ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页4 年前
Datasheet10 页14 年前
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.44%
Introduction Date2008-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA6AEB1822V
Res Thin Film 0805 18.2K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity / AMP1-1614893-8
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 18200ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 18200ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0718K2L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 18.2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB183V
Res Thin Film 0805 18K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB203V
Res Thin Film 0805 20K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
TNPW e3 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 18.2kOhms 0.125W 1/8W
RES 18.2K OHM 0.1% 0.26W 0805
18.2K¦¸ ¡À0.1% 200mW ¡À25ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*550¦Ìm
TNPW0805 18K2 0.1% T-9 E52 e3
18.2K OHM .2W .1% 25PPM