Vishay TNPW0805160RBEEA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 160ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页2 年前
Datasheet10 页14 年前
New Yorker Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-60.71%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
PanasonicERA-6AEB161V
Res Thin Film 0805 160 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP4-1614884-6
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 160ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA-6YEB161V
Res Metal Film 0805 160 Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD07160RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 160Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-6AEB151V
Res Thin Film 0805 150 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP3-1614891-8
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 174ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Res Thin Film 0805 160 Ohm 0.1% 0.14W ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
Res Thin Film 0805 160 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) 25ppm/C
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR TNPW e3 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 160Ohm ±25ppm/C
Thin Film Chip Resistor; Resistance:160ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:0.1W; Voltage Rating:75V; Series:TNPW; Temperature Coefficient:± 25 ppm/°K; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0805 ;RoHS Compliant: Yes